2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 11-09-2019

ΗΜΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΩΡΑ 09:00 π.μ.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το 2ο ΓΕΛ Άνω Λιοσἰων και  ειδικώς ο καθηγητής φυσικής αγωγής κ. Γεὠργιος Κἀββουρας, ευχαριστεί θερμά τον κ. Ράδη Γεώργιο, μέλος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, για την  προσφορά  στο σχολείο, των αθλητικών εμφανίσεων της ομἀδας μπάσκετ των κοριτσιών.

4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

«Νοιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους».

Στα πλαίσια της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, ο εκπαιδευτικός φυσικής αγωγής κ. Κάββουρας Γιώργος οργάνωσε αθλητικές δράσεις στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Η συμμετοχή και η χαρά των μαθητών ήταν μεγάλη.
Το πρόγραμμα περιλάμβανε αγώνες  μπασκετ,ποδοσφαίρου και βόλεϋ.

alt

Ταυτόχρονα πραγματοποιήθηκε καλλιτεχνικό workshop για την δημιουργία αφίσας και κολάζ με την βοήθεια της εκπαιδευτικού κ. Γεωργίας Τσώνη.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΗ ΔΡΑΣΗ, ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΝΤΑΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΠΑΚΙΑ!!!

Όλο το σχολείο, συμμετέχει στη δράση για τη συλλογή πλαστικών καπακιών από συσκευασίες νερού, αναψυκτικού, γάλακτος, χυμού, κρασιού, λαδιού, απορρυπαντικών, προκειμένου να τα ανταλλάξουμε με ένα αναπηρικό αμαξίδιο.

Η συγκεκριμένη δράση μυεί τα παιδιά στην ανακύκλωση πλαστικού αλλά και στη συμμετοχή τους, σε φιλανθρωπικές πράξεις.

Αποτέλεσμα εικόνας για καπακια ανακυκλωση