2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ 5ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Σήμερα 24/10/2019, ημέρα Πέμπτη και ώρα 09.00,συνήλθε η επιτροπή για την πενθήμερη εκδρομή στα Χανιά με θέμα: «προσφορές από τα τουριστικά γραφεία». Η επιτροπή αποτελείται από τους:

1. 1.Λάπα Εμμανουήλ, δ/ντή του σχολείου
  2. 2.Ζέρβα Φώτιο, υποδ/ντή του σχολείου και συνοδό
  3. 3.Κάββουρα Γεώργιο, εκπαιδευτικό του σχολείου και συνοδό
  4. 4.Κωστόπουλο Χάρη, εκπρόσωπο του συλλόγου Γονέων
  5. 5.Δούβλη Άρη, εκπρόσωπο μαθητών
  6. 6.Ψιλό Χρήστο, εκπρόσωπο μαθητών

Η επιτροπή απέκλεισε από τη διαδικασία το Γραφείο Γενικού Τουρισμού ConnectionTravel, γιατί δεν πληρεί τις προϋποθέσεις της προκήρυξης.

Η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη τις παρακάτω προσφορές των τουριστικών γραφείων :

1. @t Holidays (260 ευρώ)

2. IQ Holidays (295 ευρώ)

3. Manessis (290 ευρώ)

4. Zorpidis (280 ευρώ)

Επέλεξε την προσφορά του πρακτορείου @t Holidays (260 ευρώ)

6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

«Νοιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους».

Στα πλαίσια της 6ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, ο εκπαιδευτικός φυσικής αγωγής κ. Κάββουρας Γιώργος οργάνωσε αθλητικές δράσεις στον προαύλιο χώρο και την αίθουσα του πινγκ πονγκ του σχολείου. Η συμμετοχή και η χαρά των μαθητών ήταν μεγάλη.
Το πρόγραμμα περιλάμβανε αγώνες  μπασκετ, βόλεϋ, πινγκ- πονγκ και σκάκι.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΗ ΔΡΑΣΗ, ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΝΤΑΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΠΑΚΙΑ!!!

Όλο το σχολείο, συμμετέχει στη δράση για τη συλλογή πλαστικών καπακιών από συσκευασίες νερού, αναψυκτικού, γάλακτος, χυμού, κρασιού, λαδιού, απορρυπαντικών, προκειμένου να τα ανταλλάξουμε με ένα αναπηρικό αμαξίδιο.

Η συγκεκριμένη δράση μυεί τα παιδιά στην ανακύκλωση πλαστικού αλλά και στη συμμετοχή τους, σε φιλανθρωπικές πράξεις.

Αποτέλεσμα εικόνας για καπακια ανακυκλωση