Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικά Στον τελικό στην Οικονομική Ολυμπιάδα!!!

Στον τελικό στην Οικονομική Ολυμπιάδα!!!

Μεγάλη επιτυχία του μαθητή της Γ΄ τάξης του σχολείου μας Θοδωρή Γκέκα , ο οποίος προκρίθηκε στον τελικό γύρο στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό: Οικονομική Ολυμπιάδα.

Στον προηγούμενο γύρο είχαν προκριθεί οι μαθητές: Θοδωρής Γκέκας, Βασιλική Κουτσιρή, Δημήτρης Σοφουλάκης.

Στον διαγωνισμό έλαβαν μέρος οι μαθητές της Β΄ και Γ΄ τάξης : Θοδωρής Γκέκας, Σταύρος Καρκαλέτσος, Αθηνά-Δέσποινα Κουνάνη, Βασιλική Κουτσιρή, Κωσταντίνος Ντέτσκας, Γεώργιος Ξαρχάς, Αλέξανδρος Παπαγρηγορίου, Βασιλική Παρίκου, Θεώνη Πατσουράκου, Αρτεμισία Ρήγα, Παναγιώτης Ροζονάτος, Ράνια Σκαρλάφτη, Δημήτρης Σοφουλάκης, Σπύρος Χαρδαλιάς.

Στον διαγωνισμό συμμετείχαν, φέτος, 3007 μαθητές από 168 σχολεία όλης της χώρας.

Την συμμετοχή και οργάνωση του διαγωνισμού ανέλαβε η οικονομολόγος εκπαιδευτικός κ. Δήμητρα Μουρατίδη.