Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές To 2o ΓΕΛ Άνω Λιοσίων πάει Athens Science Festival

To 2o ΓΕΛ Άνω Λιοσίων πάει Athens Science Festival

Την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2022 οι μαθητές της Α'  Λυκείου του σχολείου μας επισκεφτήκαν την Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων για το φεστιβάλ Επιστήμης και Καινοτομίας, Athens Science Festival, ένα πολιτιστικό δρώμενο που αφορά την Eπιστήμη, την Τεχνολογία, την Καινοτομία και την Τέχνη! Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ «Κόσμοι του Αύριο», με ποικίλες δράσεις βασισμένες στην Επιστήμη, συνέδεσε το «Αύριο» και ανέδειξε πώς η επιστημονική μελέτη του παρελθόντος και του παρόντος μπορεί να χαράξει, αλλά και να θωρακίσει το Μέλλον. Τους μαθητές συνόδευσαν η Διευθύντρια του σχολείου μας κ. Σοφία Περδικάκη και οι εκπαιδευτικοί, κ. Χρήστος Παππάς, κ. Κώστας Τσαρούχας, κ. Βασίλης Σαββούδης και κ. Ηλιάδη Αλεξάνδρα.